Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanlığı seçim zaferinin ardından, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşlarımızın yaptığı tercihle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 5 yıl süreyle görev tevdi ederek, Türkiye Yüzyılı için büyük bir sorumluluk yükleyen ve vatandaşlık görevini yerine getirerek sandıklara giden kıymetli halkımıza, öncelikle teşekkürlerimi sunarım.

Bizler Cumhur İttifakı olarak omuz omuza girdiğimiz seçimlerin ardından büyük bir başarıya imza attığımız için çok mutluyuz. Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dik duruşu ve ileri görüşlülüğü bizlere ilham olmuş, seçim sürecinde durmadan vatandaşlarımızla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı projelerini vatandaşlarımıza aktarmaya çalıştık ve bunu da Rabbim’e şükürler olsun ki başardık.

Yaşadığımız büyük deprem felaketinin ardından depremzede illerimizi de siyasi malzeme yapan arkadaşlarımıza da Hatay’ımızda Cumhurbaşkanımızın 1. çıkması, çok güzel bir sonuç oldu.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; “Öyle bir kazanacağız ki, kimse kaybetmeyecek” diyerek, seçim sonuçlarının 85 milyon vatandaşımıza, Türk Coğrafyasına ve İslam Âlemine, hayırlı olmasını diliyor, bu duygu ve düşüncelerle; Cumhur İttifakı İl Başkanlarına, İlçe Başkanlarına, Milletvekillerine, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına, Ülkü Ocaklarına, Meclis Üyelerimize, Yönetim Kurulu Üyelerine ve ismini sayamadığım tüm Cumhur İttifakı gönül dostlarıma teşekkürlerimi sunar, Cumhur İttifakı olarak ülkemiz adına aldığımız tüm sorumluluklarda başarılar dilerim. Rabbim yolumuzu açık eylesin.

Resmi olmayan sonuçlara göre, açılan sandık oranı ajansların açıklamalarına göre %99,4 oldu. Bu seçimdeki toplam sandık sayısı 197 bin 874 olarak, toplam seçmen sayısı ise 64 milyon 197 bin 419 olarak açıklandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”İnşallah sizlerin güvenine 21 yıl layık olduğumuz gibi layık olacağız. İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’da Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonrasında kutlama yapan halka seslendi.

 

“Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu milletimizin teveccühü ile tamamlamış bulunuyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminin galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Ben bir şey daha söylemiştim “Biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek” öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

 

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

 

“Biz İstanbul’u çok seviyoruz. İstanbul’la yola çıktık, İstanbul’la yola devam ediyoruz. Maşallah, bugün Kısıklı bir başka. Üsküdar bir başka. Ve İstanbul bir başka. Değerli dava ve yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu milletimizin teveccühü ile tamamlamış bulunuyoruz. 2 bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına giderek kendisi ve evlatlarının geleceği için iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

“Pazara kadar değil, mezara kadar beraber olacağız”

 

Teşkilatımızın tüm mensuplarını, kadın ve gençlik kollarımızı, gönüllü olarak seçiminin sağlıklı şekilde yürümesini sağlayan herkesi tebrik ediyorum. Kadınlarımızı tebrik ediyorum, gençlerimizi tebrik ediyorum ve AK Parti davasına gönül veren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Yurt içinde yurt dışında 2. tura göre yüksek oy oranlarıyla sandığa koşan herkese teşekkür ediyorum.

 

Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tebliğ eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerin güvenine layık olacağız. 21 yıldır layık olduğumuz gibi layık olacağız.

Ne dedim; Pazara kadar değil, mezara kadar beraber olacağız. Bu sevda burada bitmez” dedik. Şimdi bak “Bay Bay Kemal” diyorlar. “Biz hep bu kutlu yürüyüş yarım kalmaz” demiştik. “Biz hep Türkiye bize, biz de Türkiye’ye emanet” demiştik. İsterseniz buna 3. bayı ekleyebiliriz. Bay bay bay Kemal.

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri için oyunu İskenderun Yunus Emre Ortaokulundaki 1175 nolu sandıkta kullandı.

Seçmenlere, Oyumuzu kullanalım Oyunu kullanmayanları arayıp uyaralım Sandıklara sahip çıkalım! Mesajını da veren Özel, Hatay’ımızı en güzel yere taşımak için “kararım Erdoğan’ dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde oyunu Kırıkhan Çamsarı Mahallesi ilköğretim okulunda 1093 nolu sandıkta kullandı.

Kendi sosyal medya sayfasında paylaşım yapan Yayman: “Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için oyumuzu #Çamsarı Mahallemizde kullandık Cumhurbaşkanımız

beyfendiyi yeniden Başkan yapıp, Ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacağız Hatay’ımızı yeniden inşaa edip, yaraları beraber saracağız” ifadelerini kullandı.

  1. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turu kapsamında oyunu kullanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Eğer demokrasi istiyorsak, söz hakkımız var diyorsak, söz hakkımızın olduğu bu yegane günlerde gelip oyumuzu atmamız lazım” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eşi Prof Dr. Nazan Savaş ve oğlu Alperen ile birlikte Defne İlçesi’nde bulunan Ballıöz İlkokulu’na gelerek 1043 No’lu sandıkta oyunu kullandı.

Burada oyunu kullanmaya gelen vatandaşlar ve seçimlerde görevli yetkililerle selamlaşan Başkan Savaş , seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede “Bugün ikinci tur seçimleri için sandığa geldik. Sandıklarımızda oyumuzu kullandık, inşallah tüm Türkiye’ye bahar gelir umuduyla sandıklarıa oylarımızı attık. Tabiki Türkiye’nin özlediği adalet, eşitlik, huzur ve paylaşırken hakkaniyetle paylaşım yapılmasıdır. Biz de o niyetle oylarımızı attık” dedi.

Türkiye’nin eski günlerdeki gibi bir kucaklaşma ortamıyla buluşması temennisinde bulunan Savaş, “Eğer demokrasi istiyorsak, söz hakkımız var diyorsak, söz hakkımızın olduğu bu yegane günlerde gelip oyumuzu atmamız ve Türkiye’deki  demokrasiye, katılımcılığa katkı sağlamamız lazım. Biz de onu yaptık. Oy atmaya gelen, vatandaşlık haklarını kullanmaya gelen bütün hemşerilerimize ve tüm Türkiye’deki insanlarımıza teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) 28. Dönem Hatay Milletvekili seçilen, Gezi Davası tutuklusu Can Atalay’ın mazbatası bugün Atalay’ın avukatı Bülent Akbay, TİP Hatay İl Başkanı Şahin Kışlakçı, TİP Samandağ İlçe Başkanı Önder Tam, il yönetimi ve parti üyeleri tarafından Hatay İl Seçim Kurulu’ndan teslim alındı.

Mazbatanın alınmasının ardından TİP Hatay İl Başkanı Şahin Kışlakçı, “Bizler, Can Atalay’ın özgürlüğüne kavuşmasıyla birlikte yüreklerimizde yeni bir umut filizi yeşerttik. Hatay’da yaşanan depremle kaybettiğimiz her şeyin hesabını Can’la birlikte soracağız. Can, burada yaşayan tüm halkların meclisteki sesi olacak” dedi.

Atalay’ın avukatları, Can Atalay’ın tahliyesi için bugün başvuruda bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesinde İskenderun, Arsuz ve Belen ilçelerine yapılan yatırımlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hatay’ı ve Hataylılar’ı yalnız bırakmayacağız” seslenişi ile paylaşıldı.
Son birkaç yıl içerisinde tamamlanan ve mevcutta yapımı devam eden projelerin gösterildiği iki dakikalık tanıtım filminde 06 Şubat depreminin ardından yaraların hızla sarılması amacıyla başlatılan yatırımlara da yer verildi.
60 günde tamamlanarak hasta kabul etmeye başlayan Defne Devlet Hastanesi ile başlayan tanıtım filmi içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile kısa sürede tamamlanan Belen ve Arsuz Devlet Hastaneleri’ne de yer verildi.
2. Organize Sanayi Bölgesi, TOKİ yatırımları, yol yatırımları, Millet Bahçeleri, konteyner kentler, kalıcı deprem konutları ve köy konaklarının devam eden projelerinin yer aldığı tanıtım filminde yapımı hızla devam eden İskenderun Şehir Stadyumu’nun son hali de gösterildi.

“söz verdi, çalışma başladı”

Bin yılın depreminde Hatay’da taş üstünde taş kalmadı. Şehrin sembol binaları yok oldu. Habibi Neccar Cami, Ulu Cami, Hatay meclis binası, Valilik, Ortodoks kilisesi tamamen yıkıldı

Hatay’ın manevi karakolu niteliğindeki Kırıkhan’ın sembolü Beyazid-i Bestami hazretlerinin türbesi de yerle bir oldu.

Depremde yıkılan Beyazıd Bestami türbesinin yeniden yapımı AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman’ın öncülüğünde başladı.

Geçtiğimiz günlerde deprem bölgesinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile türbedeki yıkımı inceleyen Yayman, yapımında her türlü desteğin sağlanacağı müjdesini duyurmuştu.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI..
Soylu Bakanın müjdesinin ardından bölgede çalışmalar kısa süre önce başladı. Kırıkhan’ı ve Hatay’ı ayağa kaldırmak için devletin tüm imkanlarını seferber etti.

İçişleri Bakanlığı Vilayetler evi tarafından yeniden yapılacak türbe vatandaşlar tarafından kutsal kabul ediliyor. Sanat tarihçileri ve uzmanlar tarafından incelenen tarihi yapının röleve çalışmaları bulunuyor. Nitelikli sanat eseri olarak tanımlanan Yapı titiz bir çalışmayla kısa sürede ayağa kaldırılacak. Projesi hazır olan türbe için yapim ihalesine çıkıldı.

YAYMAN’DAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Vatandaşlara verdiği bir sözü daha yerine getirmenin memnuniyeti içinde olduğunu belirten Yayman, “Gazi Hatay’ımızın ayağa kaldırılması için devletimiz tüm imkanlarıyla sahadadır. Millet İttifakı’nın vatandaşlarımıza yönelik her türlü nefret saçan söylemine rağmen Cumhurbaşkanımız Hatay’ın üzerinden elini hiç çekmedi.

Hatay’ımız yeniden ayağa kalkana dek biz Cumhur İttifakı olarak sahadayız. Kırıkhan’ımızın da ayağa kalkması için başta şahsım olmak üzere devletimiz tüm imkânları seferber ediyor. İnşallah başta Beyazid-i Bestami hazretlerinin türbesi olmak üzere Kırıkhan’ımız ve Hatay’ımızı ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Bakanımız Soylu’yu buraya getirdik ve türbemizin yapımı için destek isteyip, ricada bulunduk. Sağ olsun bizleri kırmadı ve gerekli talimatı verdi. Bakanımıza çok teşekkür ederiz” sözlerini kullandı..

Kırıkhanlılar önem verdikleri türbenin yapımıyla ilgili çalışmalardan memnuniyet duyduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkürlerini sundular.

HATAY- Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat depreminden sonra 5’inci defa Hatay’ı ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nunHataylılara hitabından önce kürsüye gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın ‘Kırk asırlık Türk yurdu’ olduğunu hatırlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki özelliğinin vatanseverlik ve milli ruhla tüm Türkiye’ye sahip çıkması olduğunu kaydeden Savaş, ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk benim bedenimin babası Ali Rıza Efendi, ruhumun babası Namık Kemal’ demiştir. ‘Fikirlerimin babası Ziya Gökalp’ demiştir. Bir tanesi Trakyalı bir tanesi Diyarbakırlı. Kuruluş mücadelesini verirken bu vatan evlatlarının her rengini Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında bir araya toplanmıştır’ dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ DERDİMİZLE DERTLENDİ, HATAY İÇİN MÜCADELE EDİYOR

Hatay’da 12 yıldır yaklaşık 500.000 Suriyeli’nin olduğunu vurgulayan Savaş, büyük bir deprem yaşandığını Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Şubat’tan bu yana 5’inci defadır Hatay’a geldiğini belirtti. Savaş, ‘’Sayın Genel Başkanımız derdimizle dertlendi ve Hatay’ın ayağa kalkması için elinden gelen mücadeleyi yapıyor’’ dedi.

Hatay’da seçimi az bir farkla Kılıçdaroğlu’nun önde kapadığını anlatan Savaş,

‘’Hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin tekrardan birlik beraberlik ve bütünlük içinde ayağa kalkması lazım. Bunun için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruluş felsefesinin Türkiye’de hüküm sürmesi lazım. Bunun için de Sayın Genel Başkanımızın 13. Cumhurbaşkanı olarak Pazar akşamı o nişanı alması lazım. Hataylılar en büyük şekilde, öncekinden daha fazla fark atarak sayın 13.Cumhurbaşkanımıza destek verecek’’ diye konuştu.

‘’MİLLİYETÇİLİK ÜZERİNDEN OY ALANLAR, TIPIŞ TIPIŞ MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALANLARIN YANINA GİDİYOR’’

Son dönemlerde Türkiye’de milliyetçilik konusunda bir kavram kargaşası yaşandığını kaydeden Savaş, şunları söyledi;
‘’Vatanseverlik, milliyetçilik, Atatürkçülük adına, günü gelince, saati gelince, dakikası gelince bu kavramı kullanıp geçiyorlar. Bizim 12 yıldan beri sınırlarımız delik deşik oldu, sığınmacılara Türk pasaportu Türk kimliği vererek bizim seçimlerimizde oy kullandırıyorlar. Bu insanlar Türkçe bilmiyor, hiçbiri kültürümüzü, tarihimizi bilmiyor ama Türk kimliği ile oy kullanıyorlar. Son 20 yılda Türkiye’yi yönetenler var, zaman zaman milliyetçiliğe sığınıyorlar. Son zamanlarda milliyetçilik adına oy alan arkadaşlarımız da her türlü milliyetçiliği ayakaltına alanların yanına tıpış tıpış gidip milliyetçilik kavramını birlikte doldurmaya çalışıyorlar. Milli bayramlarda bile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzına alamayanların, yanına sığınanlar var’’

 ‘’BİZ, BU ÜLKEYİ BİR VE BÜTÜN YAPACAK LİDERİN PEŞİNDEYİZ, BİZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PEŞİNDEYİZ’’

İkinci tur seçimi ‘’gerçek vatanseverlerin, gerçek milliyetçilerin, gerçek Atatürkçülerin, gerçek inananların seçimi’’ olarak niteleyen Lütfü Savaş, ‘Biz inananların, Atatürk felsefesinin ve bu ülkeyi bir ve bütün yapacak liderin peşindeyiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun peşindeyiz. Hep birlikte bu pazar zaferimizi kutlayacağız’ şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU: HATAY’ın dahil olduğu deprem bölgesiNİ ÜRETİM ÜSSÜ YAPACAĞIZ

KİMSEDEN 5 KURUŞ ALMADAN EVLERİ İŞ YERLERİ YIKILANLARA EV, İŞYERİ YAPACAĞIZ

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında, deprem bölgesine yönelik özel planlamalar yaptıklarını vurguladı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

“Bu konuda bütün çalışmalarımız tamamlanmış durumda. Evleri, iş yerleri, ahırı yıkılan herkesin evini, iş yerini, ahırını 5 kuruş almadan yapıp, teslim edeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Söz verdim mi mutlaka ama mutlaka yapacağım. Adıyaman’dan başlayarak, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Hatay tüm bu bölgelerin yeni bir üretim üssü olmaları için ayrıca çaba harcayacağız…İktidar sahipleri diyorlar ki; ‘Biz sığınmacıları göndermeyeceğiz.’ Önümüzdeki seçim bu bağlamda önemlidir. Elini vicdanına koyan ve gerçekten de sığınmacıların, ırkçılık yapılmadan kendi ülkelerine gönderilmelerini sağlayan projemiz hazır. Bu konuda da liderler karar verdik. En geç 2 yıl içinde herkesi kendi ülkelerine göndereceğiz.

KILIÇDAROĞLU: KİM TERÖRE DESTEK VERİYORSA ALLAH BELASINI VERSİN

Siyasete girmeden önce de terörü her yerde ve her ortamda bir insanlık suçu olarak ifade ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kim teröre destek veriyorsa, kim teröristlerle yan yana duruyorsa, kim onların musluğuna su taşıyorsa Allah bin belasını versin. Terör nereden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, hepimizin ortak mücadele etmesi lazım… Daha düne kadar bizim terör örgütleriyle iş birliği yaptığımızı söylediler. Bununla ilgili sahte videolar hazırladılar ve dün televizyona çıkan kişi, evet montajlı görseller yaptıklarını ve bunu vatandaşlarla kullandıklarını, onlara anlattıklarını ifade ettiler. Allah’a sığınıyorum.’

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘montaj itirafına’ Hatay’da çok sert yanıt: “Sahtekârlık yapan adamdan cumhurbaşkanı olmaz”

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’daki Millet Buluşması’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu burada, sığınmacı meselesinden, Erdoğan’ın montaj itirafına kadar birçok konuya değindi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen kentlerden olan Hatay’da yurttaşlarla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamalarda sığınmacıların 2 yıl içerisinden ülkelerine gönderileceğinin garantisini verdi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün katıldığı bir canlı yayında ‘montaj itirafına da değindi. Kılıçdaroğlu konuya ilişkin şunları söyledi:

“Siyaset ahlak işidir, ahlaklı adamların siyaset yapması lazım. Siyaset rakibine iftira atmak, rakibine kumpas kurmak değildir. Allah bizi kumpasçılardan Allah bizi sahtekarlardan korusun. Sahtekarlık yapan adamdan cumhurbaşkanı olmaz.

Bizim terör örgütleriyle işbirliği yaptığımızı söylediler. Ve dün televizyona çıkan kişi montajlı görseller yaptıklarını ve vatandaşlarla kullandıklarını, onlara anlattıklarını ifade ettiler. Allah’a sığınıyorum haksızlık karşısında, iftira karşısında.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Beni büyük bir dikkatle dinlemenizi isterim. Bir çadırdayız, ortam biraz sıcak, benden önce konuşan arkadaşlara, ev hanımından esnafa kadar herkese yürekten teşekkür ederim, acılarını dertlerini dile getirdikleri için.

Birkaç konuda düşüncelerimi açıklayacağım. Birincisi şu. Buraya 5. Kez geliyorum, yakınlarını kaybeden herkese baş sağlığı diliyorum: herkesi yürekten kucaklıyorum.

İki konuda, düşüncelerimi aktarmak isterim. Evleri, iş yerleri yıkılan herkesin evini işini yapacağız, 5 kuruş almadan bu binaları daireleri teslime edeceğiz. Bütün çalışmalarımız tamamlandı. 5 yıl ödemesiz 20 yıl vadeli çok düşük faizle uluslararası sözleşmeler yapılmış vaziyette. Söz verdim mi mutlaka yapacağım.

İKİ: Bölgenin Adıyaman’dan başlayarak, depreme maruz kalan bölgelerde yeni bir üretim üssü olması için ayrıca çaba harcayacağız. 1 milyona yakın konut yapılacak. Bunların tamamını bu bölgede yapacağız. Fabrikalar bu bölgelerde kurulacak, üretim bu mahallelerde olacak. Bu bölge kazanacak bu bölgede istihdam yaratacağız.

“TÜRKİYE’Yİ SIĞINMACI DEPOSU YAPMAYACAĞIZ”

İşsizlik sorunu son bulacak, ihracat merkezi olacak bu bölgelerin tamamı. Her alın terinin değeri olacak. Sığınmacılar… Sanmayın bu şikayet sadece Hatay’da. 81 ilin tamamında aynı şikayetler var. İktidar biz göndermeyeceğiz diyor. Elini vicdanına koyan, ve gerçekten de sığınmacıların ırkçılık yapılmadan kendi ülkelerini götürülmelerini sağlayan projemiz hazır. Bu konuda liderler karar verdik. En geç 2 yıl içinde herkesi kendi ülkelerine göndereceğiz. Bu konuda siyasi partilerin liderleri olarak anlaştık. Bu konuda görüşlerimizi ortak mutabakat metninde yazdık.

 

Şunu da ifade edeyim. Geri kabul Anlaşması yaptılar. Türkiye’yi sığınmacı deposu haline getirdiler. Türkiye’yi sığınmacı deposu yapmayacağız ve buradan çıkaracağız. Suriye ile de barışı sağlayacağız.

Suriyeli kardeşlerimiz isterlerse Türkiye’ye gelebilirler, düğünlerini yapabilirler ama kendi ülkelerinde huzur içinde yaşamalarını isteriz.

Öteden beri, terörü her yerde ve her ortamda bir insanlık suçu olarak ifade ettim. Kim teröre destek veriyorsa, kim onların musluğuna su taşıyorsa Allah bin belasını versin.

“SAHTEKÂRLIK YAPAN ADAMDAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ”

Siyaset ahlak işidir, ahlaklı adamların siyaset yapması lazım. Siyaset rakibine iftira atmak, rakibine kumpas kurmak değildir. Allah bizi kumpasçılardan Allah bizi sahtekarlardan korusun. Sahtekarlık yapan adamdan cumhurbaşkanı olmaz.

Bizim terör örgütleriyle işbirliği yaptığımızı söylediler. Ve dün televizyona çıkan kişi montajlı görseller yaptıklarını ve vatandaşlarla kullandıklarını, onlara anlattıklarını ifade ettiler. Allah’a sığınıyorum haksızlık karşısında, iftira karşısında.

Size söz veriyorum 85 milyonu kucaklayacağım ve 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Elbette ki birleşe birleşe kazanacağız. Çok güzel bir ülkemiz var. Beraber yaşamak isteriz. Kimsenin ayağına basmak istemeyiz, kimsenin aleyhine kötü bir söz söylemek istemeyiz. Rakibimiz olabilir ama rakibimizle ilgili eleştiri yaparız ama kumpas kurmayız. Olmayan olayları olmuş gibi de göstermeyiz. Çünkü biz ahlaklı ve erdemli insanlarız. Ahlaktan ve erdemden yoksun insanların devletin tepelerinde işi yoktur.