Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ve beraberindeki heyet, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

HGC Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Tüm-İş Heyetini, vekaleten Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevine getirilen Mithat Kalaycıoğlu karşıladı. HGC Başkan Vekili Mithat Kalaycıoğlu, Tüm-İş Konfederasyonu’nun sendikal faaliyetlerini takip ettiklerini ifade ederek, Başkan Şahin’e ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

Tüm- İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Şahin HGC’de yaptığı konuşmada “Bir sendika kendisinin sarı olarak anılmasını istemez. Biz beyaz sendika olmak için yola çıktık. Toplu sözleşme durumundan sonra hamlelerimiz artacak. Sendikalar, işçilerin huzur ortamı için vardır. Her sendika kendi cephesinde kendi iş kolunu değiştirip, aidat arttırma çabasında bulunuyor. Bizler işçilerin haklarını koruyan ve haklı taleplerini dile getiren sendikacılık yapacağız. Bizleri HGC’de kabul ettiğiniz için HGC Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Basın Müzesi’ni ziyaret eden Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, yakın zamanda tekrardan Hataylı basın mensuplarıyla bir araya geleceklerini söyledi.