Kentimizde yer alan Özel ve Tüzel Kuruluşlarının yoksul vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere hazırladığı Ramazan Yardım Paketlerinin dağıtımını üstlenen İskenderun Belediyesi, ilginç bir uygulamayı hayata geçirdiği dikkatlerden kaçmıyor.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) başta olmak üzere, kentimizde varlığını sürdüren birçok özel ve tüzel kuruluşların Ramazan Dolayısıyla hazırladıkları Ramazan Gıda Kolilerini kendi bünyesinde toplayan ve İskenderun’da ikamet eden yoksul ailelere ulaştırılmasına aracılık eden İskenderun Belediyesi’nin farklı kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanan kolilere İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’nın isminin yer aldığı önceden basılı stickerler yapıştırılması ve söz konusu yardımların sanki İskenderun Belediye Başkanlığı tarafından yapılıyormuş gibi bir algı yaratıldığı görülüyor…

Hatay’da Pusula Soruyor;

Soru-1

İskenderun’da varlıklarını sürdüren özel ve tüzel kuruluşlar önceden hazırayıp İskenderun Belediye Başkanlığı emrine sunduğu söz konusu yardım paketlerini neden İskenderun Kaymakamlığı  Vefa Sosyal Destek Gurubu aracılığıyla dağıtılması yerine İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı İsmi ve İskenderun Belediyesini tercih ediyorlar?

Soru- 2

Yoksul vatandaşlara dağıtılmak üzere Hazırladıkları söz konusu Ramazan Paketlerini kendi kuruluşlarının kolilerinde yer alan armalarının İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’nın  ve İskenderun Belediye Destek grubu adına hazırlanan stickerlerle isminin taşıdığı kapatılmasını sessiz kalıyorlar?

Soru- 3

Mehmet Fatih Tosyalı başkanlığındaki İskenderun belediyesi şehirde varlıklarını sürdüren özel ve tüzel kuruluşların kendilerine emanet ettiği bu Ramazan Yardım Kolilerine neden Kendi Amblemlerini basma gereği duyuyor ve neden Belediye bütçesine ek bir küflet eklenmesine sebebiyet veriyor?