Ak Parti iktidara gelişinin 18. yıl dönümünde ülke genelinde 1 milyon yeni üye için 1 milyon fidan dikmeyi hedefliyor.
Ak Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu açıklamasında, ” 3 Kasım Salı günü saat 13.00’da Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ‘Her Üye 1 Fidan; 1 Milyon Yeni Üye’ programı gerçekleştireceğiz.Bu sayede Hatay’ımızı eskisinden daha yeşil bir hâle getirmeyi hedefliyoruz. Bu önemli ve anlamlı günde bütün yol arkadaşlarımızda görmekten büyük mutluluk duyacaklarını belirten Yeloğlu, ” Ak Parti olarak ilk günümüzden bu yana doğaya değer katma gayreti içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.
4.7 milyar fidanı toprakla buluşturduk.
Geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Hatay’ımızın ormanlarını ağaçlandırma faaliyetlerine başlayan Ak Parti, yeni üye olan 1 milyon kişi için bir milyon fidanı toprakla buluşturarak Hatay’ı daha da yeşil bir hâle getiriyor. Yeloğlu açıklamasında, “iktidara geldiğimiz günden bu yana toplam 4.7 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını dile getirirken, Gönül Seferberliği kampanyası kapsamında daha fazla fidanı toprakla buluşturacağız” dedi.
İlk önceliğimiz yangınlardan etkilenen alanlar olacak
Yeloğlu, program kapsamında ilk önceliğimiz yangınlardan etkilenen, Belen Sarımazı ve İskenderun Azganlar bölgesi olacağını belirtti.