Hatay’da İskenderun ve Belen ilçeleri sınırındaki Sarımazı Mahallesi’nde çıkan orman yangını, rüzgar nedeniyle hızlı bir şekilde yerleşim alanlarının olduğu bölgeye sıçradı. Yangında biri çocuk 8 kişi yaralandı; 2 apartman, 4 iş yeri ve 2 araç etkilendi.Bölgeden bir vatandaşın çekip gönderdiği görüntüler, durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Görüntülerde yerleşim alanlarının, ağaçların yandığı ve yoğun bir duman görülüyor. Aynı zamanda vatandaşların yangın sebebiyle yaşadığı panik anları da kamera tarafından kaydedildi.

Öte yandan Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, İskenderun ve Belen ilçeleri arasında bulunan Sarımazı Mahallesi TOKİ ve İssume bölgesi arasındaki yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda meydana gelen orman yangınına Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte müdahale ediyor.

Rüzgârın etkisiyle farklı noktalara sıçrayan yangını kontrol altına almak için seferber olan Büyükşehir itfaiye ekipleri, daha fazla kayıp yaşanmaması için büyük çaba harcıyor.

Bölgeye tüm ilçelerden ekiplerin sevk edildiğini bildiren Büyükşehir yetkilileri, yangını en kısa sürede kontrol altına almak için var güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini belirtti.